GLOBALNE DZIAŁANIE - LOKALNE ZAANGAŻOWANIE

Aktualności O firmie Katalog produktów Linki Dystrybutorzy Serwis
Plasson to światowej klasy producent wyrobów z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i przemysłowych.

W swoim asortymencie posiada ponad 1000 kształtek i zaworów, co stanowi jedną z najbogatszych ofert na świecie.

Kształtki elektrooporowe EF
Kanalizacja grawitacyjna
Geotermalne
Kształtki doczołowe
Złączki skręcane CF
SERIA 1 - złączki wciskowe (typu push fit)
Narzędzia i akcesoria
Zgrzewarki
Katalogi, instrukcje montażu do pobrania
Certyfikaty
Plasson Polska Sp.z o.o.
ul. Julianowska 37a
05-500 Piaseczno

tel.: +48 22 727 90 64
fax: +48 22 727 90 14
e-mail: biuro@plasson.pl

sprawdź dostępność
www.sklep.plasson.pl

PLASSON Livestock
ferma.plasson.pl


Facebook YouTube Linkedin

Plasson Polska Sp. z o.o.

AKTUALNOŚCI

EFV, czyli ogranicznik przepływu gazu
[2016-07-12]
Jednym z naszych produktów jest ogranicznik przepływu gazu Plasson. Produkt znany również jako gas-stop z uwagi na jego podstawową funkcję.

Ogranicznik przepływu gazu Plasson (EFV) jest specjalnym zaworem bezpieczeństwa, którego zadaniem jest zabezpieczenie przyłączy przed niekontrolowanym wypływem gazu wskutek ich mechanicznego uszkodzenia.

Stosowany jest w sieciach gazowych na przyłączach do budynków. Z reguły umieszcza się go na odejściu od gazociągu, ale nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie.

EFV fabrycznie montowane są w środkowej części mufy elektr. Mufę wraz z ogranicznikiem zalecamy instalować na przyłączu, w miejscu odejścia od gazociągu, w pozycji horyzontalnej. Montaż ułatwia bardzo czytelne oznakowanie umieszczone na mufie. Jak działa nasz ogranicznik przepływu gazu? To bardzo proste! Grzybek ogranicznika zamyka przepływ gazu na przyłączu w momencie wystąpienia określonej wartości Vs, powstałej na skutek np. mechanicznego uszkodzenia przyłącza. W wyniku tego uszkodzenia powstaje różnica ciśnień przed i za ogranicznikiem, powodująca powstanie siły, której kierunek jest zgodny z kierunkiem przepływu gazu. Siła ta pokonuje opór sprężyny i zaczyna przesuwać grzybek dociskając go do gniazda ogranicznika. W trakcie przesuwania się grzybka (zamykania przepływu) zwiększa się różnica ciśnień po obydwu stronach, więc wzrasta siła docisku, która powoduje zamknięcie przepływu gazu. Po naprawie przerwanego przyłącza następuje samoistne otwieranie się zaworu dzięki wbudowanemu kanalikowi przelewowemu. Budowa: Obudowa – poliacetal (POM- polimer termoplastyczny) Trzpień – stal nierdzewna lub mosiądz (zależy od modelu) Kanalik przelewowy – mosiądz Sprężyna główna – stal nierdzewna Uszczelki – NBR (DIN EN 549 B2) Ogranicznik przepływu gazu Plasson jest certyfikowany następującymi dokumentami: ISO 9001 ISO 14001 IniG DVGW VP 305-2/styczeń 2007 GDF 

https://www.youtube.com/watch?v=orW26jYaJIw

© 2009 Infocity