GLOBALNE DZIAŁANIE - LOKALNE ZAANGAŻOWANIE

Aktualności O firmie Katalog produktów Linki Dystrybutorzy Serwis
Plasson to światowej klasy producent wyrobów z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i przemysłowych.

W swoim asortymencie posiada ponad 1000 kształtek i zaworów, co stanowi jedną z najbogatszych ofert na świecie.

Kształtki elektrooporowe EF
Kanalizacja grawitacyjna
Geotermalne
Kształtki doczołowe
Złączki skręcane CF
SERIA 1 - złączki wciskowe (typu push fit)
Narzędzia i akcesoria
Zgrzewarki
Katalogi, instrukcje montażu do pobrania
Certyfikaty
Plasson Polska Sp.z o.o.
ul. Julianowska 37a
05-500 Piaseczno

tel.: +48 22 727 90 64
fax: +48 22 727 90 14
e-mail: biuro@plasson.pl

sprawdź dostępność
www.sklep.plasson.pl

PLASSON Livestock
ferma.plasson.pl


Facebook YouTube Linkedin

Plasson Polska Sp. z o.o.

AKTUALNOŚCI

Geotermalny system elektrozgrzewania Plasson
[2014-01-20]
Podczas, gdy temperatury na powierzchni ziemi zmieniają się znacznie, temperatura ziemi na głębokościach powyżej 30 metrów
jest stała i utrzymuje się w granicach 8-15°C.

Dla większości miejsc na ziemi oznacza to, że temperatura gleby jest zwykle wyższa niż temperatura powietrza w okresie zimowym, a niższa w okresie letnim. Systemy geotermalne wykorzystują stałą temperaturę ziemi, aby ogrzewać budynki w zimie i ochładzać je latem.

Systemy geotermalne są idealne dla naszej strefy klimatycznej, niezawodne bez względu na temperaturę otoczenia, nasłonecznienie, czy siłę wiatru.

Odbiór ciepła z ziemi następuje poprzez pompę cieplną  połączoną z układem gruntowych wymienników ciepła. Wymienniki te, to zbudowane z rur polietylenowych pionowe sondy gruntowe zakończone kolanem 180° typu U. Sondy wypełnione są cieczą o niskiej temperaturze zamarzania.

Pompa cieplna odbiera ciepło z cieczy krążącej w kolektorach, a następnie przekazuje je do ogrzewanego budynku. Ciecz, która w pompie wytraciła swoje ciepło, w wyniku zamkniętego obiegu, wraca z powrotem do ziemi, bez bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym.

Systemy geotermalne to nieocenione źródło czystej, odnawialnej energii, wykorzystujące ciepło skorupy ziemskiej, jak również energię odpadową, która powstaje między innymi na różnego rodzaju wysypiskach. Są to systemy obojętne dla środowiska, gdzie koszt wytwarzania energii cieplnej jest najniższy.

Plasson oferuje bogatą paletę kształtek polietylenowych i urządzeń, zapewniających łatwy, a zarazem profesjonalny montaż, całkowitą szczelność instalacji oraz w pełni skomputeryzowany proces kontroli i monitoringu podczas budowy dowolnej instalacji geotermalnej.
© 2009 Infocity